Без рубрики

Зевс -
бог грому та блискавок

Zeus — бог грому і блискавок у давньогрецькій міфології. Споконвіку його вважають одним із головних богів олімпу, захисником нужденних. Йому моляться в найрізноманітніших випадках: врожай на майбутній рік, благополуччя в сім’ї, успіхи в кар’єрі тощо. Є третім сином титана на ім’я Кронос, який пожирав своїх дітей.

Зевс має норовливий характер і незвичайні здібності, тому займає особливе місце в давньогрецькій міфології. Його народження було особливим і відрізнялося від народження його братів і сестер.

До народження Зевса Кронос уже з’їв п’ятьох своїх дітей. Коли ж народився Зевс, Кронос уже був дуже старий і сліпий. Цим і скористалася титаніда Рея. Замість сина вона дала Кроносу камінь, загорнутий у пелюшки. Будучи сліпим він не помітив і проковтнув його. Зевс же був захований своєю матір’ю в затишному місці на найвищій горі острова Крит.

Правління головного олімпійця. Спроби повалення влади

Коли Зевс досяг повноліття, він винайшов божественне зілля, яке змусило Кроноса виплюнути раніше з’їдених ним дітей. І тоді боги уклали союз, спрямований на боротьбу цих батьком. Очолював їх Зевс.

Протягом довгих років їм так і не вдалося скинути титана з його трону. Zeus ухвалив рішення звільнити з Тартару циклопів, і незабаром титани були повалені. Правління розділили між собою три брати-Zeus, Аїд і Посейдон. Але через деякий час була зроблена перша спроба повалення влади Зевса. Посейдон, Гера і Аполлон закували його в ланцюги і хотіли скинути в Тартар, але на допомогу приспіла кохана громовержця Фетіда. Вона покликала на допомогу свого сина, і бог грому був врятований.

Вдруге повалення влади теж зазнало невдачі, бо Прометей все ж розповів про пророцтво, якого Зевс так боявся. 

Все про Зевса — https://whoiszeus.com.ua/.

Історія кохання

Крім своїх сильних сторін у вигляді жорсткої вдачі і вольового характеру, Зевс мав і слабкості. А саме сильний потяг до протилежної статі.

Він був дуже велелюбний, що й казати, адже дружин у громовержця налічується аж цілих три. І це не кажучи про коханок.

Першою дружиною Зевса по праву вважається Метіда. Це саме вона підказала богу грому, як повалити Кроноса. Але, на жаль, її спіткала доля титана, бо за пророцтвом вона мала народити дітей, які б повалили Зевса.

Другою дружиною стала богиня правосуддя Феміда. У них народилося шість дочок. Шлюб був недовговічним, але Зевс зрештою все одно залишив Феміду біля себе як радника.

Третьою і останньою дружиною стала Гера, сестра Зевса. Одружився він з нею обманом, бо вона довго відкидала його залицяння. Але, не дивлячись на красу, розум і ревнощі Гери, Zeus мав величезну кількість коханок, серед яких були навіть смертні.

Божественні функції громовержця

Зайнявши престол на горі Олімп, Zeus по праву вважався найголовнішим і наймогутнішим богом.

У його функції входило підтримання порядку, як серед смертних людей, так і серед богів на Олімпі.

Він стежив за дотриманням законів і прав людей. Зевс мав беззастережну владу над усіма богами, мав право карати і милувати будь-кого з них. Також, будучи богом грому і блискавки, Зевс керував стихією, міг викликати дощ або ж розігнати хмари, небо було повністю під його владою.

Оскільки у нього було багато дітей серед богів і людей, бог грому і блискавок відповідав за збереження шлюбу і благополуччя сім’ї того, хто молиться. Зевс неодноразово закликали для перемоги в битві, бо вважали його і богом війни, бо він неодноразово ходив у битви пліч-о-пліч зі своїми дітьми та однодумцями. Незважаючи на всі благодіяння,

Зевс являв собою грізну силу, яка жорстоко карала. Від рук громовержця постраждав не тільки Прометей, прикутий до гори за те, що дав людям вогонь, а й самі люди, які, на думку Зевса, перестали поважати богів, молитися і приносити жертвоприношення.